چک ویر |عملکرد| فروش

چک ویر ها چگونه کار می کنند ؟

تکنولوژی چک ویر چیست ؟ توزین در حال حرکت چگونه انجام می گیرد ؟

ترازوی در حال حرکت چگونه عمل می کند ؟ در مقاله پیش رو، سعی شده است نحوه ی عملکرد این دستگاه به تفسیر توضیح داده شود.

چک ویر نوعی ترازو است که به صورت خودکار وزن محصولات بسته بندی شده را اندازه گیری می کند. سپس مشخص می کند این وزن در بازه صحیح تعریف شده در چک ویر وجود دارد یا خیر. وجود رجکتور در انتهای این دستگاه می تواند محصول با وزن نا مطلوب را از خط تولید خارج کند.



چک ویر

در کنترلر چک ویر می توان بازه ی وزنی ۲۰۰ محصول مختلف را ذخیره نمود.

این دستگاه ها با توجه به ابعاد و وزن محصول، می توانند وزن تا ۵۰۰ محصول در دقیقه را اندازه گیری کرده و محصولات نا مطلوب را از خط تولید خارج کنند.

امروزه در کارخانجات تولیدی بسیاری از این دستگاه ها برای اطمینان از صحت وزن کالاهای تولیدی استفاده می گردد.

یک روش معمول در به کار گیری چک ویر، توزین کارتن مادر محصولات در انتهای خط بسته بندی و در مقطع ورود به انبار می باشد. در صورت خطای اپراتور یا کارتن پکر،این دستگاه مشخص می نماید چه تعداد محصول در کارتن موجود است و در صورت کمتر یا بیشتر بودن تعداد، چک ویر نشان می دهد که وزن کارتن صحیح نمی باشد و در صورت وجود رجکتور در انتهای دستگاه چک ویر، کارتن به صورت خودکار از خط خارج می گردد.

این دستگاه می تواند به عنوان سورتر وزنی محصولات نیز عمل کند. به این صورت که وزن محصول در حال حرکت را اندزه گیری نموده و در انتهای خط چک ویر، ایستگاه های مختلف، محصولاتی با وزن های تعریف شده را جدا نموده و در محل مشخصی از خط تولید یا نوار نقاله نصب شده در امتداد سورتر تخلیه می کنند.

چک ویر به طور معمول دارای ۳ نوار نقاله متوالی می باشد. نوار نقاله اول (infeed)  محصولات را از هم جدا کرده و به نوار نقاله دوم انتقال می دهد. این نوار نقاله محصولات را وزن می نماید و عملکردی مشابه ترازو دارد. بر روی نوار نقاله انتهایی (outfeed) تجهیزاتی (rejector) نصب شده است که می تواند محصولاتی که وزن آنها صحیح نمی باشند را از خط خارج نماید.

عملکرد چک ویر و رجکتور

چک ویر Anritsu

esit چک ویرishida چک ویر

 کاربردها: صنایع غذایی و نوشیدنی، صنایع داروسازی، آرایشی و بهداشتی، صنایع شوینده و شیمیایی، قطعه سازی، پتروشیمی و به طور کلی تمامی صنایعی که دارای بسته بندی هستند.

واژه های مترادف چک ویر (checkweigher) : ترازوی در حال حرکت، ترازوی آنلاین (online)، دستگاه توزین در حال حرکت، دستگاه توزین آنلاین، توزین در حال حرکت محصول، ترازوی Online، چك ویر، چك وير

برای خرید چک ویر به بخش محصولات، checkweigher مراجعه فرمایید.

Radwag DWT/HL – چک ویر رادوگ
ظرفیت ۶۰۰ تا ۷۵۰۰ گرم
Rehoo M300 | چک ویر رهو
ظرفیت تا ۳۰۰۰ گرم
Esit Hexaline | چک ویر اسیت
ظرفیت تا ۶ کیلوگرم